Najpopularniejsze atrakcje Tanzanii

Jeśli szukamy miejsca na wyjazd, gdzie przez cały rok jest przyjemnie ciepło, można liczyć na bogactwo i różnorodność atrakcji, niesamowite krajobrazy, warto zdecydować się na odwiedzenie Tanzanii, z naciskiem na Zanzibar, gdzie sezon turystyczny zdaje się nigdy nie kończyć. Turkusowe wody i przyjemny w dotyku biały piasek to dopiero początek. Warto dowiedzieć się nieco więcej o tym afrykańskim kraju położonym nad Oceanem Indyjskim.

Czy znasz topowe atrakcje Tanzanii?

Podczas wycieczki do Tanzanii nie można pominąć kluczowej atrakcji w postaci jednego z najpotulniejszych szczytów górskich, czyli Kilimandżaro. Góra znajduje się w bardzo malowniczym miejscu, zdaje się jakby wyrastać z równinnych połaci zieleni, a to dlatego że jest też wulkanem. Wyprawa na Kilimandżaro to wspaniała przygoda i wyzwanie, można liczyć zapierające dech w piersiach widoki. Przy okazji do podziwiania mamy wyjątkowe uroki dzięki parkowi narodowemu. Zanim znajdziemy się na pokrytym śniegiem szczycie, musimy przejść pastwiska, tropikalny las deszczowy, łąki.

Kolejną atrakcje jest Wyżyna Makonde, której nazwa wywodzi się od zamieszkującego ją plemienia. Niezwykłe widoki czekają na nas w przypadku Ngorongoro, czyli krateru wulkanu ze stromymi zboczami, we wnętrzu którego znajduje się niecodzienny widok, a mianowicie polany z egzotycznymi zwierzętami. Można poczuć się niemalże jak w rajskim ogrodzie, Arce Noego. Pozostając przy temacie fauny i flory, warto wybrać się do Serengeti National Park, gdzie ilość dziko żyjących ssaków robi ogromne wrażenie. Mowa jest tutaj o naturalnym pastwisku, gdzie z łatwością zobaczymy na tym samym terenie drapieżniki i kopytne. Krajobrazy tego miejsca są nie do opisania, warto zobaczyć je na własne oczy i przekonać się o ich wyjątkowości.

Manyara National Park również warto odwiedzić, gdzie ponownie można przyjrzeć się dzikim, egzotycznym zwierzętom, podziwiać niesztampowe widoki tworzone przez liczne stoki, jeziora, kratery itd. Niezapomniane wrażenia czekają na nas na Wyspie Zanzibar, którą nazywa się też Wyspą Przypraw. Wraz z wieloma innymi wyspami składa się na Archipelag Zanzibaru. Łatwo domyślić się, że na brak atrakcji nie można narzekać w tym niezwykłym miejscu. To właśnie tam mamy okazję spróbować i powąchać najlepszej jakości, najbardziej aromatyczne i smaczne przyprawy. Panujący tam klimat sprzyja prawidłowemu rozwojowi najróżniejszych plantacji. Do dyspozycji mamy mnóstwo dziewiczych plaż, lazurowe wybrzeża, przepiękne rafy kolorowe. Wyspa ta stanowi raj dla miłośników sportów wodnych. Nurkowanie w jej wodach to szansa na przeżycie niezapomnianej przygody.

Category:

Share:

Join the discussionSHARE YOUR THOUGHTS