Na co zwrócić uwagę wybierając zamiatarkę ogrodową

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli zamiatarek, dlatego też wybranie najlepszej maszyny czyszczącej nie jest prostym zadaniem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na które elementy zwracać szczególną uwagę, aby kupić wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

Czym charakteryzuje się dobra zamiatarka ogrodowa?

Wysokiej klasy zamiatarki wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów, dzięki czemu mogą pochwalić się bardzo dużą żywotnością. Jeżeli chodzi o zamiatarki ręczne, to warto zwrócić uwagę na to, czy uchwyt posiada mechanizm regulacji. Aby zapewnić sobie olbrzymi komfort podczas pracy należy dopasować wysokość zamiatarki do konkretnego użytkownika. Dobra zamiatarka ręczna powinna posiadać także odpowiednią liczbę wbudowanych szczotek. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na boczne szczotki, dzięki którym można dotrzeć nawet do trudno dostępnych powierzchni. Aby sprawnie manewrować zamiatarką należy zwrócić uwagę także na wielkość oraz jakość wykonania samych kół.

Spalinowe zamiatarki do zadań specjalnych

Nieco trudniejszym zadaniem jest wybranie zamiatarki spalinowej. Dobry sprzęt powinien posiadać duże koła z dość miękkim bieżnikiem. Zamiatarka spalinowa z odpowiednim bieżnikiem doskonale sprawdzi się podczas odśnieżania. Na lodowatej powierzchni ogromną rolę odgrywa właśnie dobra przyczepność do podłoża. Wybierając nową zamiatarkę spalinową do ogrodu warto zwrócić uwagę także na ilość biegów i możliwość ustawienia pozycji pracy szczotki.

Moc silnika ma znaczenie

Na wydajność zamiatania największy wpływ ma oczywiście moc silnika. Dla wielu osób najbardziej optymalnym rozwiązaniem są silniki o mocy 6,5 KM. Aby ograniczyć nieco pył warto postawić na zamiatarki spalinowe, które wyposażone są w niezawodne filtry powietrza.

Na które elementy dodatkowo zwrócić uwagę?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby przy wyborze zamiatarek zwracać uwagę na wytrzymałość szczotek. Element ten wpływa bezpośrednio nie tylko na zużycie materiału, ale również na efektywność i wydajność zamiatania. Najlepsze urządzenia oprócz szczotek posiadają także specjalny walec szczotkujący. Jeżeli chodzi o szczotki, to warto zwrócić uwagę również na szerokość roboczą. To właśnie od tego elementu zależy, jaką powierzchnię można oczyścić za jednym przejazdem. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są zamiatarki wyposażone z funkcją odśnieżania. Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne zamiatarki od renomowanych producentów.

Category:

Share:

Join the discussionSHARE YOUR THOUGHTS