Na co zwrócić uwagę wybierając szczotkę do włosów?

Profesjonalny sklep fryzjerski ma dużo więcej do zaoferowania niż tradycyjna drogeria, ale w każdym z tych miejsc kupimy szczotki do modelowania, codziennego rozczesywania włosów. Wybór jest obecnie ogromny, dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego modelu.

Jaką wybrać szczotkę do włosów?

Szczotka do rozczesywania włosów nie jedno ma imię, przez co możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Pierwszą kwestią będzie określenie swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, na podstawie których dobierzemy dla siebie idealny model. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów szczotek do włosów, które różnią się zastosowaniem. Jeśli naszym problemem są trudne do rozczesania włosy, warto sięgnąć po szczotkę z włosiem naturalnym. Z kolei przy elektryzującej się fryzurze doskonale sprawdzają się szczotki drewniane. Do stylizacji wspaniale nadają się te okrągłe, natomiast płaskie pomogą rozczesać sprawnie długie i proste włosy. Podczas zabiegów stylizacyjnych z wykorzystaniem ciepła najlepszym wyborem okazują się być szczotki metalowe, które dobrze przewodzą ciepło.

Szczotki do modelowania włosów są zwykle okrągłe, pozwalają na optyczne dodanie objętości fryzurze. Za ich pomocą uzyskamy ciekawy skręt i to bez sięgania po klasyczną lokówkę. Nowoczesne szczotki do rozczesywania włosów wyposażone są w specjalne kulki na końcówkach, które masują skórę głowy i poprawiają jej ukrwienie. Taka dodatkowa funkcja będzie zawsze mile widziana, bo wpływa na przyspieszony porost kosmyków. Jako że przedłużanie włosów stało się już wręcz modne, do dyspozycji mamy specjalne szczotki dedykowane doczepom. Wymagają one nieco innego traktowania, odpowiedniej pielęgnacji. Przy przedłużanych włosach warto sięgnąć po profesjonalną szczotkę, bardzo delikatną, miękką, która zapewni dokładne rozczesywanie.

Kolejną propozycją na rynku jest szczotka do tapirowania włosów, którą nadamy fryzurze preferowanej objętości, najczęściej zakończona specyficznym szpikulcem. Ciekawym rozwiązaniem okazują się być szczotki antystatyczne z funkcją jonizacji, co ułatwia rozczesywanie i zapobiega elektryzowaniu się włosów. Jonizacja dodatkowo wygładza, nadaje blasku włosom. Do wyboru mamy również nowoczesne szczotki elektryczne, w tym modele parowe. Za ich pomocą wyczarujemy niesamowite fryzury, wyglądając niczym zaraz po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Istotne jest to, aby dobrać szczotkę do rodzaju swoich włosów. Inne potrzeby i wymagania mają kosmyki kręcone, falowane, skłonne do przetłuszczania się, suche, zniszczone, rzadkie czy gęste.

Category:

Share:

Join the discussionSHARE YOUR THOUGHTS